Як здоровій людині, так і пацієнтам з більшістю захворювань щитовидної залози, адекватне надходження йоду необхідно. Це дозволяє залозі виробляти достатню кількість гормонів і запобігає дифузному та вузловому розростанню залози (тобто утворенню зоба). У разі ж наявності дифузного зобу (причина - йододефіцит), препарати йоду можуть бути рекомендовані з метою зменшення об’єму органа. Не бажано додаткове надходження високих доз йоду при захворюваннях ЩЗ, яке супроводжується надмірною продукцією гормонів або при аутоімунному тиреоїдиті (іншими словами - при хронічному запаленні ЩЗ). При цих захворюваннях, і так відбувається надмірна продукція гормонів щитовидної залози. Проте більшою мірою це стосується високих доз препаратів йоду, а не йодовмісних продуктів харчування. Тому йодована сіль, морська капуста та інші продукти не виключаються із раціону. Якщо ж щитовидну залозу видалено — додаткове наджадження йоду для такої людини взагалі не має значення.
Рекомендації щодо перебування на сонці і проведення різних медичних чи приємних SPA процедур пацієнтам із захворюваннями щитоподібної залози не відрізняються від тих, які дають абсолютно здоровим людям. Ультрафіолетове випромінювання небезпечне з точки зору злоякісних процесів у певних шарах шкіри, але ніяк не впливає на стан і функції щитовидної залози. Немає необхідності навіть прикривати шию хусткою. Окрім, хіба що, післяопераційного періоду, коли формується рубець.
ТАПБ - тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія. В абсолютній більшості (>90%) випадків дає точну відповідь на питання доброякісний чи злоякісний вузол і дозволяє виробити тактику ведення пацієнта. Вузли щитовидної залози не «перероджуються». Якщо утвір початково був доброякісним, то таким він і залишиться, незалежно від проведення пункційної біопсії. А якщо вузол є злоякісним, то краще про це вчасно дізнатися і прийняти необхідні заходи.